Atletický klub Blansko Dvorská

Soustředění 2012

    V půli dubna jsme vyrazili se „sedmi statečnými“ atlety na dráhové soustředění do Ústí nad Orlicí. Přivítalo nás komfortní hotelové ubytování, příjemný personál, ale hlavně kompletní sportovní zázemí zdejšího atletického stadionu.

   Každodenní příprava byla rozdělena do několika fází s hlavním důrazem na překážkové běhy a hody.  Mimo dráhovou přípravu nechyběly ani testy, výběhy na pilinové dráze, předvečerní „vyjížďky“ na kolečkových bruslích, posilovna a relaxace ve whirlpoolu.  Pro starší svěřence byl „novinkou“ přechod z šedesátky na stovku překážek a z míčku na oštěp. Mladší se zdokonalovali v disciplínách pětiboje.

Tato náročná práce, která začínala tréninkem od 9:00 a končila před 19. hodinou se zcela určitě vyplatila a bude otestována na nejbližších závodech:-)

Starší se velice dobře „aklimatizovali“ na překážkářské stovce a oštěpu, mladší pilovali poloviční trať překážek, stejně tak i hody a vrhy. Velmi potěšující bylo, že i přes narůstající únavu, všichni ke konci soustředění zaznamenali zlepšení a hlavně - nikdo nebyl zraněn!!!

Mnozí by tu rádi strávili i delší dobu, jiné toto místo zaujalo na tolik, že by sem rádi jeli o prázdninách na dovolenou.

Závěrem – náročná práce a dřina na ovále v průběhu každého dne, kvalitní podmínky a služby, perfektní personál – nic nebyl problém.

Nezapomeňte, že je zatím začátek dlouhé dráhové sezóny a je zapotřebí nespokojit se s momentálním stavem, ale dále na sobě  pravidelně pracovat i mimo tréninky (do posilovny či jít běhat může každý:-)

Prostřednictvím odkazů si prohlédněte fotky ze soustředění

 
Text můžete změnit v administraci v 'Nastavení stránek'.