Atletický klub Blansko Dvorská

O nás

 

   Jsme atletická tréninková skupina, která má  přibližně 25   sportovců.  Trénujeme se základní skupinou každé pondělí a středu. Ti, kterým to nestačí a snesou již větší zátěž - trénují každé úterý. Dále podnikáme ještě výběhy do přírody, floorball,... Většina našich tréninků probíhá na atletickém hřišti při Základní škole Dvorská Blansko nebo v prostorách její tělocvičny. 

   V zimě se naše atletická příprava odehrává v tělocvičně základní školy a představuje především rychlostní a silovou přípravu, rozvoj obratnosti, skok vysoký,... a další pohybové aktivity. V jarním až letním období se soustředíme na rychlostní a technickou přípravu (sprint, štafetový běh, překážkový běh, skok daleký hod, specifické rychlostně-silové posilování, ...). Podzimní tréninkové období je zaměřeno především na rozvoj vytrvalosti a „dopilování“ některých technických disciplín.

   Tradičně se účastníme závodů v atletickém čtyřboji pořádané ASPV, nezřídka postupujeme i na mistrovství ČR v této soutěži. Například v roce 2008 dosáhl náš svěřenec Michal Zamazal vynikajího 2. místa právě na mistrovství ČR ve čtyřboji, následující rok Michal nebyl ani jednou poražen ve 25 závodech. Dále v roce 2009 naši svěřenci vybojovali v atletických vícebojích dvě první místa (Max Beránek a Dominik Zouhar) a jedno druhé místo (Ondra Jelínek, který navíc získal i zlatou medaili v soutěži družstev). Značného úspěchu dosáhli naši svěřenci v roce 2010 v soutěži družtev: 1. místo  Katka Fialová, 3. místo Elen Vrzalová a Michal Zamazal, který přidal ještě 2. místo v soutěži jednotlivců! 

   Mimo tyto závody se naši běžci účastní vytrvalostních krosových běhů, které jsou soušástí "Brněnského běžeckého poháru" - v rčníku 2009/2010 Ondra Jelínek skončil na 2. místě, dále běháme závody "Kuřimské běžecké ligy" a další vytrvalostní závody,... Za zmínku zcela určitě stojí, že v bězích, které jsou součástí Kuřimské běžecké ligy, naši svěřenci drží většinu traťových rekordů.

   Ti nejodolnější závodí i v tradičních závodech do vrchu v Moravském krasu – Hraběnka Cup.

    Vemi překvapivé je i to, že zájem trénovat v naší skupině je velký. Bohužel, vzhledem k tomu, že kvalita tréninku je dána také počtem svěřenců, není možné již nabírat více členů.

    Doufáme, že naši atleti zůstanou i nadále u tréninkově nejnamáhavějšího o a nejpoctivějšího sportu - ATLETIKY a že se jim bude  stále tak dařit!

 
Text můžete změnit v administraci v 'Nastavení stránek'.