Atletický klub Blansko Dvorská

Historie

Medailová nadílka za rok 2008 od září do prosince !!!!!

Kvapem se blíží konec roku, ale pro atlety z tréninkové skupiny Atletika Eurostroj, ZŠ Dvorská zimní běžecká sezóna právě začíná. Letošní školní rok opět přibylo pár nových sportovců do našeho oddílu, ale ani oni se nezalekli zimních závodů a udělali víc než dobře!

Zimní závodní sezóna pro nás začala 2. 11. a to v Kuřimi, kde se konala poslední část seriálu závodů Kuřimské běžecké ligy. Tento poslední, extra dlouhý, závod běžela Kateřina Fialová, která obsadila 1. místo (nadělila svým soupeřkám více jak 3 minuty), Gabka Fialová, která získala bronzovou medaili a Michal Zamazal, kterého porazil pouze jeden (o rok starší) běžec. V tento den zároveň proběhlo také celkové vyhodnocení celého seriálu. To že naši svěřenci mají výbornou přípravu a skvělou kondici potvrdil i fakt, že v konečném výsledku naši vytrvalci obsadili většinou nejvyšší příčky!

15. 11. se Ondřej Jelínek již tradičně zúčastnil vytrvalostního běhu "Jedovnický kapr". V tomto 5km závodě nalezl pouze jednoho přemožitele a skončil tak na druhém místě.

22. 11. se naši závodníci vzbudili do zasněženého dne, aby změřili své síly s běžci brněnských atletických týmů. Letos se 1. závod Brněnského běžeckého poháru konal netradičně v kuřimských ulicích. Ani tentokrát se s námi počasí nemazlilo a přineslo nám mimořádnou sněhovou nadílku přímo ve chvílích závodů nejmladších kategorií. Absolutního úspěchu jsme dosáhli v atletické přípravce mladších dívek, kdy naše atletky obsadily všechna tři první místa (zlatá - Adélka Koupá, stříbrná - Gabriela Fialová a bronzová - Michaela Staňková). V téže kategorii, ale mezi chlapci, si pro stříbrnou medaili doběhl Max Beránek. V podobném duchu pokračovala i kategorie mladších žáků, ve které si pro první místo doběhl Michal Zamazal a pro druhé Ondra Tichý. Na zasněženou trať se postavil i náš vytrvalec Ondra Jelínek, aby si otestoval svou podzimní vytrvalostní přípravu
a porovnal se s brněnskými běžci z Univerzity Brno, Židlochovic, Moravské Slávie,... Po špatném startu se postupně probojoval do čela startovního pole a poslední okruh už sám diktoval tempo. Naštěstí Ondrovi zbyl dostatek sil i pro závěrečný finiš, díky kterému vůbec poprvé zvítězil
v závodě Brněnského běžeckého poháru.

Na první prosincový závod jsme cestovali až do Jehnic u Brna. Zde se 6. 12. konal 2. závod Brněnského běžeckého poháru. Na úvod je nutné dodat, že letošní účast v dětských kategorií byla více než rekordní! V dětských a žákovských kategoriích startovalo více jak 150 mladých atletů.
O to více nás potěšila skutečnost, že každý z našich atletů doběhl do 8. místa! Nejdříve se na start postavila kategorie mladších žákyň, ve které se probojovala Melissa Schlagerová až na 5. místo.
V téže kategorii chlapců se na start postavilo celkem 21 žáků a mezi nimi si své síly otestoval Martin Štěpánek a Michal Zamazal. Michal si doběhl pro druhé místo a Martin za sebou zanechal víc jak 10 ostatních běžců a skončil osmý. Další v pořadí byl závod chlapců a děvčat narozených
v roce 2000–2001. I v této kategorii naši svěřenci získali cenné kovy – Adélka Koupá a Max Beránek si doběhli pro bronzové medaile. V odpoledních hodinách startovaly kategorie starších žáků a žákyň. Pro velmi cenné páté místo si doběhla Elen Vrzalová. Ondra Jelínek si v náročném
a dlouhém finiši doběhl pro další zlatou medaili, a tím potvrdil své předchozí vítězství.

13. 12. se konal v Bílovicích 29. ročník krosového běžeckého závodu – "Běh Rudolfa Těsnohlídka". Mlhavé a chladné počasí a lesní terén udělali své a z tohoto krosového běhu se stal docela náročný závod. Zakončený byl však opět několika medailovými místy. 1. místo: Michal Zamazal, Adélka Koupá a Ondra Jelínek, 2. místo: sestry Jana a Lucie Petrželovy, 3. místa: Míša Staňková, Veronika Zamazalová a Václav Gryc. Ostatní naši běžci se umístili do 10. místa (Daniela Stloukalová, Martin Štěpánek, Martin Szabó a Dominik Žáček).

Další cenná místa získali naši běžci v 3. závodě BBP (1. místo Ondra J., 2. místo Michal Z.) a v "Silvestrovském běhu" pořádaném Moravskou Slávii - (2. místo  - Ondra J., 1. Michal Z., dále 1.- 4. místo v pořadí  -Kateřina F., Jana P., Veronika Z., a Melissa S., a 2.místo - Lucie P.)

A kolikrát od září stáli na stupních vítězů? 21krát na tom nejvyšším, 19krát na stříbrném a 17krát na bronzovém stupínku.

Všem našim běžcům gratulujeme a přejeme do nového roku 2009 mnoho dalších sportovních úspěchů.