Atletický klub Blansko Dvorská

Historie

Brněnské atletické úterky 1. 2. a 3. závod

13. července se konalo v Brně na ZŠ Horníkově 1. kolo atletických závodů. Z našich atletů se této akce zúčastnila Veronika Zamazalová, Michal Zamazal, Michaela Hrubá a Melissa Schlagerová. Na start 60 m se děvčata postavila i se staršímu žákyněmi a dokonce i s dorostenkami. Veronika  zaběhla 60 m moc pěkným časem - 8,8 s - 1. místo, Michaela -  9,1 - 2. místo a Melissa doběhla v čase 9,8 s. Michal Zamazal (nejmladší závodník) na 60 m  předvedl solidní výkon 9,0 s, což znamenalo 3. místo.

150 m - zvládla děvčata v následujícím pořadí (1., 2., a 3. místo): Veronika Zamazalová (23,70 s), Míša Hrubá a Melissa Schlagerová. Michal Zamazal v této disciplíně vyhrál časem 25,90 s.

Skok daleký ve stejním pořadí: 1. místo - Veronika Zamazalová (411 cm), 2. místo Míša Hrubá (405 cm) a Melissa (359 cm). Nutno dodat, že ani jedna z děvčat se nepřiblížila svému maximu, ale v tomto vedru - perfektní výkony . Míša Zamazal - 389cm - ve své kategorii by Michal získal 3. místo!

Veronika si ještě skočila 125 cm, což je rovněž pod jejím maximem, ale vedro bylo opravdu úporné. Navíc jen jedna dívka narozená také v roce 1997 přeskočila Verču - takže - druhé místo ve výšce.

Všem zúčastněným gratulujeme a dneska jste si museli opravdu hodně zkusit - už ta cesta vlakem v tom vedru ,.. hruuuuza. Takže ještě jednou gratulujem, děkujeme p. Zamazalové, že se vydala na tak úpornou cestu a třeba další uterý si to můžete naši milí atleti zopakovat.

20. 7. se konalo druhé kolo atletických závodů v Brně. Tentokrát za naše řady bojovala Mellisa, Verča a Michal.

Michal po nevydařeném skoku - 366cm - 2. místo (Michal umí i ke4 metrům) si může zapsat do svého deníčku nový osobní rekord na 60m překážek - 12,2 s , což znamenalo druhé místo. Michal byl opět nejmladším atletem !!! Michale - moc tě chválíme -  krásný čas, je vidět že 5 kroků mezi překážkami je už dávno historie a překážky tě začínají bavit.

Melissa zvládla překážky časem 14,4. Na tréninku jsme to už zvládali na 4 korky a podle času to vypadá, že si to budem muset znovu připomenout. Velká pochvala patří Melisse za běh na 150 m, který zdolala časem 25,0, což je o půl vteřinky rychlejší čas, za který totu vzdálenost zaběhl Míša Zamazal (25,6).

Verča Zamazalová vyhrála ve své oblíbené disciplíně - 60m sprint - časem 8,9 s. První místo získala také na překážkách časem 13,2 s (k překážkám se budem muset ještě vrátit - aby to Verča běhala s jistotou všechno jen na tři kroky). K  prvním místům si Verča ještě skočila pro druhé místo v dálce výkonem 433cm. Veru - perfektní výkony - moc chválíme.

Další týden - můžete si opět zazávodit - stejné místo i čas - držíme pěstičky.

Tak máme za sebou 3. prázdninový závod a opět nemusíme šetřit chválou.

V prvé řadě chválíme všechny, kteří se alespoň jednou vydali do Brna na Horníkovu a zazávodili si.  Tentokrát to bylo bez překážek, což nás jistě mrzí (Michal se posledně namlsal a Míša Hrubá by si je jistě taky ráda zaběhla "přes ploty",..), ale i tak byl důvod závodit. Nebrečte - v záři budete makat na překážkách a dálce tak, že se vám o nich bude i zdát .

Míša Hrubá  - 1. místo a moc pěkný čas (9,0 s) na 60m. I přes zdravotní problémy  si Míša doskákala pro druhé místo v dálce. Jen škoda neustálých bolestí s patou - holt jsme začali znovu růst, a teď to bude chtít klid - ať jsi na září fit

Melissa - 2. místo na 150m  časem 26,7 s.

Michal si dneska zaskákal se staršíma (roč. n.95, 96). Opět byl nejmladším atletem a ve své kategorii by bral 1. místo.

Takže ještě jednou: Všem  - jenž jste si udělali čas na prázdninové závody - děkujem. Pro děti je to další konfrontace s časem nebo výkonem + další zkušenost.  Pro nás je to velmi cenná zpětná vazba .

Dávejte na sebe přes prázdniny pozor, ti co máte nějaké zdravotní problémy se zkuste dát dohromady - v září nás toho čeká opravdu dost.

W

PS: Kdybyste cokoli potřebovali  (třeba byste chtěli jít na další závody do Brna a okolí )- napište nebo  zavolejte.

Jestli můžete - tak se prostřednictvím diskuze (viz níže) vyjádřete k těmto závodům - díkec.

Poslední komentáře
14.07.2010 11:42:45: Tady se můžete vyjádřit k uternímu závodu Adios Wsmiley${1}

Text můžete změnit v administraci v 'Nastavení stránek'.