Atletický klub Blansko Dvorská

Historie

- Kdyby někdo z malinkatých a jejich rodičů  měl chuť si zazávodit - našli jsme závody u Brna v Židlochovicích - viz propozice. Jsoutam sice i netradišní disciplíny, ale 1. - 3. místo je za pohár :-) 

- V odkazu Zpravodaje jsme přidali další vydání oběžníku. Mimo jiné se v něm dočtete zajímavou statistiku a sice, že v roce 2011 se naši svěřenci zúčastnili celkem 31 závodů, na kterých 91 x dosáhli na první 3 místa.

- Na závěr přidáváme ofocený dopis o zamítnutí finanční dotace ze strany města Blanska pro náš atletický klub. Jak je vidět -naší práce si město opravdu velmi váží. Chtěli jsme dětem zakoupit další dresový klubový koncept, nějaké to vybavení a  ohodnotit ty nejlepší, ale bohužel,...

- Ještě jedna drobnost - rádi bychom následující tréninky skákali venku do výšky (bude-li pěkně), je ovšem zapotřebí pak po tréninku uklidit "doskočiště" do tělárny. V této souvislosti prosíme rodiče - přijdte pro děti trošku dříve a pomozte s úklidem  - je to opravdu těžké a prťata to nezvládnou.

3. července se na ASK v Blansku konalo 3. kolo mladšího žactva v soutěži družstev.

Naši svěřenci předváděli velmi kvalitní výkony, kterými nasbírali dostatečné množství bodů (každý z našich atletů bodově přispěl)!!!

Míša Staňková  - 800m časem 3:10 (3 body)

Gabka Fialová - 800m časem 3:03,8 (5 bodů)

Míša Hrubá  - výška 141cm - 1. místo, členka vítězné štafety ( celkem 22 bodů)

Martin Štěpánek - 300m - 5. místo (6bodů) a štafeta společně s Ondrem Tichým a Michalem - 4. místo (7bodů)  celkem 13 bodů

Michal Zamazal - 800m  - 2. místo celkem 9 bodů

Ondra Tichý - 3.- 4. místo na 300m - 7,5 bodu a 4. místo na 60m - celkem 14,5bodů

!!!Naše hostování rozhoduje, srovnáme-li celkové výsledky:  kdybychom hostovaly za MS Brno nebo SK Speed brno - pak vyhraje to družstvo, za které bychom hostovali!!!

kompletní výsledky: http://online.atletika.cz/upload/blansko%202%206%202011.xls

Perfektního výsledku dosála Nikolka Manová, která na Olympiádě prvních tříd ZŠ  v Opatovicích získala zlatou medaili v "maratónu" a k nim přidala dvě bronzové ze sprintu a čtyřboje!!!  Naše výprava získala i pohár za  3. místo v celkovém umístění. Výrazně bodově k tomuto celkovému umístění přspěla i Lucka Matušková, která předvedla nejdelší skok a hod z naší výpravy! O náročnosti a tvrdé konkurenci této sportovní akce hovoří i skutečnost, že se do Velkových Opatovic sjelo více jak 220 atletů z 26 škol!!!

O tomto víkendu držte palce Míši Hrubé - bude hájit naše klubové barvy na Mistrovství ČR v pětiboji  v Praze a Katce Fialové - ta bude bojovat pro změnu ve Vyškově!!!!

24. 5. se v Břeclavi mohla stát historická událost - mohli jsme vyhrát Pohár rozhlasu pouze v šesti dívkách. Celý problém však začal hned na začátku, kdy byla diskvalifikována naše nejrychlejší běžkyně na 60 m - tím jsme získali ztrátu 700b - právě tyto body nám scházely do celkového prvenství. Z propadáku pak naše atletky udělaly zázrak (Katka super šestistovkou 1:45, Míša Hrubá super skoky 146 výška a 450 cm dálka, perfektní štafeta,..). Čili nakonec jsme čarovali a vyčarovali jsme solidní umístění!

Co v následujících dnech:

TRÉNINKY BUDOU PROBÍHAT AŽ OD 6. ČERVNA (od 24. 5. z důvodu nepřítomnosti pana učitele trenály nebudou).

individuální tréninky - týká se to všech co chtějí (uvádíme to pro ty co chodí, ale týká se to všech od roku 2000 dále):

Míša Hrubá, Ondra Tichý, Max (a další pochopitelně) - nabíhané 100m rovinky: od začátku (doskočiště) po zatáčku cca 50 m na 50 %, zbytek 50 m na 100 %, to celé 10x - každý tríénink přidáte o 2 opakování více

Vytrvalci - Katka, Michal,...  ti si přidají ještě o 50m více, tzn. 150 m:  Začínají u basketového koše: 50m (k doskočišti) na 100 %, do zatáčky na 50 m na 50 % a zbytek (rovinka 50m do cíle) na 100%.

Pokud máte nějaký dotaz, sledujeme diskuzi, tak napište. Páááááááá trenéři.

1  
2  
3  
..  
10  
11  
12  
13  
 
Text můžete změnit v administraci v 'Nastavení stránek'.