Atletický klub Blansko Dvorská

Aktuality

Pondělní závody

22. 8. se konal poslední závod ze seriálu atletických prázdninových pondělků na Moravské Slávii v Brně.

Za náš klub se této akce účastnil Ondra Tichý, Katka Fialová , Míša Hrubá a Michal Zamazal. Že se vyplatila dřina na soustředění se projevilo hned na začátku – všichni naši atleti skočili v dálce za 4m a děvčata dokonce v novém osobním rekordu (Katka 437cm a Mča 489cm – což byl nejdelší skok v dálkařském sektoru vůbec).

Na 60m si Katka přidala další osobáček, 150m vyhrála Míša celkově a svůj rozběh vyhrál Ondra.

Na 200m př. z mladších žáků nastoupili pouze naši svěřenci, čili běželi proti starším kategoriím. I tak 200m př. vyhrála celkově Míša, Katka 3. místo a pro 1. a 2. místo mezi ml. žáky s osobáčkem si doběhl Ondra a Michal.

8. 8. na třetím závodě na Moravské Slávii si Maxík zaběhl poprvé 300m. Další pondělní závod nás pravděpodobně bude čekat až 22. 8. - po soustředění - a to už s početnějším zastoupením.

1. 8. se konal další závod na Moravské Slávii - je velmi smutné, že této akce se z celého klubu účastnili pouze dva zástupci. Oba (Maxík i Míša Hrubá) si z Brna odváží osobní rekord v běhu na 150m - GRATULUJEME.

25. 7. se na závodech v Brně na Morendě sešel Maxík (byl jedním z nejmladších účastníků) s Míšou Hrubou a Mišánkem.

Maxíkovy výkony se pohybovaly na hranici jeho osobáčků - v dálce a i na 600m zaostal za svým osobákem pouze o jednu sekundu (to naznačuje, že fyzičku si udržuje i přes prázdniny). Míša Hrubá předvedla svůj druhý nejdelší skok - perfektních 475cm, čímž suveréně vyhrála ve skokanském sektoru a na 200m ji porazila jen jedna starší žákyně. Nutno dodat, že Míša  velmi odpovědně trénuje i o prázdninách - 3x týdně. Mišánek se tentokrát trápil na 600m  (nejspíš ho trápí ještě nedoléčený záněť) a zaostal více jak 6 vteřin za svým osobáčkem. Z místních tamtamů víme, že Míťa s tímto výkonem asi není dvakrát spokojen - a trénuje na přehradě:-) - což je strašně dobře a je to nutné - na příštím závodě jim Míša určitě zase pěkně ukáže.

Vaše účast na pondělních závodech nás moc potěšila, vřele to doporučujeme i ostatním a moc držíme palce do dalšího pondělního závodu.